Назарбаев Университетіндегі оқуды қаржыландыру түрлері

Қазақстан Республикасының бюджет есебінен қаржыландыру

«Назарбаев Университеті» білім беру гранты – тиісті білім беру деңгейі бойынша Университетте немесе дайындық бөлімінде білім алуға ақы төлеу үшін мемлекеттік білім беру тапсырысы шеңберінде білім алушыларға берілетін нысаналы ақша сомасы, Назарбаев Университетіне оқуға қабылданғандар тиісті бағдарлама/мамандықтың оқуға қабылдау ережелеріне сәйкес марапатталады.

Білім алушыларға оқу құны қамтылады, Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасы мен Университеттің ішкі құжаттарына сәйкес ай сайынғы жәрдемақы және төмендетілген жол ақысына өтемақы төленеді.

«Назарбаев Университеті» білім беру гранты мемлекеттік білім беру тапсырысы шеңберінде және /немесе «Болашақ» халықаралық стипендия аясында тиісті дәреже бойынша деңгейге ие болған тұлғаларға берілмейді.

Назарбаев Университет есебінен қаржыландыру

«Ыбырай Алтынсарин» гранты – Тиісті бағдарлама/мамандығы бойынша Университетке түсу үшін Қабылдау комиссиясы ұсынған тізіміне енгізілген, және келесі бір немесе бірнеше талаптарға сай келетін Қазақстан Республикасының азаматтарына беріледі:

• жетім немесе ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балалар;
  • I, II және III топтардың мүгедектері болып табылатын тұлғалар;
  • көп балалы отбасылардан шыққан тұлғалар;
  • ата-аналарының біреуі немесе екеуі де I, II және III топтардың мүгедектері болып табылатын тұлғалар.

Грант Назарбаев Университетімен қаржыландырылған, тек оқу ақысын ғана қамтиды. Жәрдемақы және төмендетілген жол ақысына өтемақы қарастырылмаған. Гранттар тиісті бағдарлама бойынша оқудың барлық кезеңіне беріледі.

Білім алушылардың өз есебінен қаржыландыруы (ақылы оқуға түсу)

Ақылы оқытуға қабылдау тиісті бағдарлама/мамандық бойынша қабылдау ережелеріне сәйкес конкурстық негізде жүзеге асырылады. Оқу ақысының мөлшері Университет мектебі сайтының тиісті бағдарлама/мамандық бөлімінде көрсетілген.

«Назарбаев Университеті» дербес білім ұйымының университет алдындағы дайындық, бакалавриат және магистратура бағдарламаларында оқу ақысын төлеу кезінде белгілі бір үміткерлер санаттарына жеңілдіктер көзделген, оның ішінде:

No.

Тұлғалар санаттары

Оқу бағдарламасы

1.

Жетім балалар немесе ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балалар

Университет алдындағы дайындық, бакалавриат

2.

I, II және III топтағы мүгедек болып саналатын балалар

Университет алдындағы дайындық, бакалавриат магистратура

3.

Көп балалы отбасынан шыққан балалар