Кәсіби бағдарлаушылар семинары

Назарбаев Университетінің Қабылдау департаменті жыл сайынғы кәсіби бағдарлаушылар семинарын (бұдан әрі – Семинар) соңғы 7 жылдан бері өткізіп келеді. Осы уақыт аралығында Семинар мектеп оқушыларына кәсіптік бағдар беру мәселелері бойынша тәжірибе және білім алмасу алаңына айналды.

Мектеп оқушыларына кәсіби бағдар беру болашақ кәсіпті дұрыс таңдаудың маңызды факторларының бірі болып табылады. Кәсіптік бағдар беру жұмысының мақсаты – оқушылардың еңбекке деген саналы көзқарасын қалыптастыру, олардың мүмкіндіктеріне, қабілеттеріне сәйкес және еңбек нарығын ескере отырып, кәсіби өзін-өзі анықтау. Семинарға еліміздің түпкір-түпкірінен және шетелден кәсіби бағдар беру жұмысымен айналысатын мектеп қызметкерлері, сертификатталған кәсіби бағдарлаушылар, білім беру орталықтарының өкілдері және басқа да қызығушылық танытқандар шақырылады. Семинар орыс және қазақ тілдерінде өтеді (қажет болған жағдайда ағылшын тілінен аудармашылар қатысады).

Жыл сайын Семинарда кәсіби бағдар беру саласындағы өзекті мәселелер, трендтер мен проблемалар, сондай-ақ семинарға қатысушылардың кәсіби дамуына жәрдемдесу тәсілдері талқыланады.

Соңғы Семинар алғаш рет Zoom платформасында онлайн режимде 2020 жылдың 27-28 қыркүйегінде өткізілді. Семинар тақырыбы: «Тұрақсыздық, белгісіздік, күрделілік және беймәлімдік (VUCA) жағдайында оқуға түсу». Семинарға қатысушылар саны Қырғызстан мен Ресей елдерінен қатысқан шетелдік қонақтарды қоса алғанда 150 адамды құрады. Семинарда Қазақстанда Мектеп оқушыларын кәсіби бағдарлау халықаралық бірлестігінің құрылғандығы туралы хабарланды. Аталмыш Бірлестіктің мүшесі болу жөніндегі сұрақтарды iasc.edu.kz@gmail.com электрондық поштасына жіберуге болады.

VII Кәсіби бағдарлаушылар семинарының бағдарламасы

«Тұрақсыздық, белгісіздік, күрделілік және беймәлімдік (VUCA)

жағдайында оқуға түсу»

Өткізілу күні

2020 жылғы 27 – 28 қыркүйек

Өткізілу форматы

Онлайн, Zoom платформасында

I КҮН – 27 қыркүйек 2020 ж.

Уақыты

Іс-шара

Спикерлер

Zoom платформасында тіркелу

Семинардың 1-күнінің ашылу салтанаты

Алғы сөз

Айжамал Жазыкпаева - Назарбаев Университеті Қабылдау департаментінің директоры

Баяндама тілі: орыс

«Назарбаев Университеті виртуалды ашық есік күні» іс-шарасына қатысу

Назарбаев Университетінің өкілдері және шақырылған қонақтар – семинар қатысушыларының таңдауы бойынша

II КҮН – 28 қыркүйек 2020 ж.

Уақыты

Іс-шара

Спикерлер

Zoom платформасында тіркелу

Семинардың 2-күнінің ашылу салтанаты

Алғы сөз

Ребекка Картер - Назарбаев Университеті Регистраторы және студенттер үлгерімі бойынша бас директоры

Баяндама тілі: ағылшын

Презентация

«Ұлы дала кеңістігінде жаңа буын университетін ашу»

Арман Жумажанов - Назарбаев Университеті Президент Офисінің басшысы

Презентация

«Халықаралық мектеп оқушыларын кәсіби бағдарлау бірлестігі»

Айжамал Жазыкпаева - Назарбаев Университеті Қабылдау департаментінің директоры

Презентация

«Қазақстандық оқушыларға өз бағытын дұрыс таңдауға не кедергі және оның себебі мен салдары?»

Нурмухаммед Досыбаев - «ASTANA GARDEN SCHOOL» жеке меншік мектебінің негізін қалаушы және Бас директоры

Баяндама тілі: қазақ

Презентация

«Балалар мен жасөспірімдердің эмоционалды интеллектісін және өмірлік дағдыларын дамытудың маңыздылығы туралы»

Елена Норакидзе - Психолог, «Икемді және қатаң дағдылар. Эмоционалды интеллектіні дамытудың негіздері» кітабының бірлескен авторы

Презентация

«Онлайн оқытуға арналған тиімді құралдар»

Асет Кабдыгалиев - «Шоқан» жеке меншік мектебінің информатика пәні мұғалімі

Презентация

«Қостанай облысының мысалында студенттік көші-қон себептері мен салдары»

Нурхан Омарбеков - Назарбаев Университеті Қабылдау департаментінің аға менеджері

12.2013.30

Үзіліс

Презентация

«Назарбаев Университетінің Университет алдындағы Дайындық бағдарламасындағы өзгерістер»

Роберт Доблер - Назарбаев Университеті Дайындық мектебінің Бас директоры

Баяндама тілі: ағылшын

Презентация

«NURIS - Назарбаев Университетінің инновациялық кластері»

Чингис Айтжанов - NURIS Бизнес-инкубаторының менеджері

Презентация

«АҚШ университеттерінде студенттерді оқуға стандартталған тестілерсіз қабылдауға көшу: NACAC форумына қатысу нәтижелері»

Алина Максатова - Назарбаев Университеті Қабылдау департаментінің менеджері

Презентация

«Студенттерді VUCA әлемінде кәсіби ортаға дайындау»

Мадина Айтаканова - Назарбаев Университеті Мансап және кәсіптік бағдарлау орталығының директоры

2 кәсіби бағдарлаушының сөз сөйлеуі: білім және тәжірибе алмасу

Мирамгуль Мнайдарова – Павлодар қ. № 8 лицейінің Сыртқы байланыстар бойынша координаторы

Баяндама тілі: қазақ
Айдар Айдралиев – «РФММ» ҰАҚ Алматы қ. филиалының Сыртқы байланыстар және кәсіби бағдарлау бойынша координаторы

Топтық жұмыс

«Қорытындылар мен ұсыныстар»

Семинар қатысушылары топта 3 сұраққа жауап береді:

1.      Сіздің ойыңызша, Ассоциация кәсіби бағдарлау саласында қандай мәселелерді бірінші кезекте шешуі тиіс? (кем дегенде 3 атаңыз)

2.      VUCA жағдайында оқушыларды оқуға түсуге дайындау жұмыстарын жетілдіру бойынша әріптестеріңізге қандай ұсыныстар берер едіңіз? (кем дегенде 2 атаңыз)

3.      Семинарға қатысу нәтижесінде өзіңізге қандай басты тұжырымдар жасадыңыз? (кем дегенде 2 атаңыз)

Топтық жұмысты қорытындылау

Сауалнама толтыру

Жүктеу сілтемесі

Кәсіби бағдарлаушылар семинары 2020 ж.

Кәсіби бағдарлаушылар семинары 2019 ж.

Кәсіби бағдарлаушылар семинары 2018 ж.