#SDFGRANTS2020 гранттық байқауының жобалары іске асырудың белсенді кезеңіне өтті

#SDFGRANTS2020 байқауы аясында қаржыландыру алған тоғыз әлеуметтік жоба іске асырылу сатысында. Грант алушылар өздерінің жобалық командаларын құрып үлгерді және өз жобаларын іске асыру үшін жұмыс істеуге дайын.

Естеріңізге сала кетейік, өткен жылы НУ Әлеуметтік даму қоры Университеттің қоғамдастығы арасында әлеуметтік жобаларды іске асыруға гранттар конкурсын өткізді. Қатысушылар 150 өтінім берді. Оларды Coca-Cola, Chevron, Орталық Азияның Еуразия Қоры, Kazakhstan Waste Recycling, Human Health Institute, Alem бағдарламалау мектебі, Назарбаев Университеті және оның ұйымдарының өкілдері бағалады.

Жобалар әр түрлі салаларды қамтиды, бірақ олардың барлығын қоғамға пайдалы өнімді немесе қызметті құру  түріндегі ортақ идея біріктіреді.

Осылайша, «ӨзімÓzіm» жобасы 0-ден 3 жасқа дейінгі мүмкіндігі шектеулі балалардың ата-аналарын қолдайтын сайт болып табылады. Ал «Qaccess» командасының мүшелері мемлекеттік тілге ең тиімді нұсқаулықтарды, сондай-ақ ағылшын тілін білуді бағалаудың халықаралық тесттеріне дайындық бойынша оқыту материалдарын жасаумен және бейімдеумен айналысады. «TopyraQ» жобасының балалары тамақ қалдықтарын қайта өңдеу мәселесін шешуге ниетті. Олар вермикомпостерлерді биохумусқа өңдеу үшін жинауды жоспарлап отыр.

Жобаларды іске асыруда ақпаратты мақсатты аудиторияға жеткізуге мүмкіндік беретін дұрыс құрылған коммуникациялық стратегия маңызды рөл атқарады. Байқау жобаларын қолдау үшін Қор желтоқсан айында жеке жұмыс жоспарларын әзірлеу бойынша командаларды оқытуды ұйымдастырды.

Барлық жобалармен Қор сайтында танысуға болады: (https://fund.nu.edu.kz/ru/programs/75/sotsialnye-proekty), ал әлеуметтік желілерде #SDFGRANTS2020 хэштегі арқылы олардың іске асырылу барысын бақылауға болады.