Research Day Назарбаев Университетінде

2018 жылғы 18 қазанда Назарбаев Университетінде көптен күткен Research Day өтті. Университеттің студенттері, профессорлары мен зерттеушілері әртүрлі ғылыми салаларда 100-ден астам жобаларын ұсынды. Айтпақшы, бұл жолы ғылыми жобалардың презентациялары 2018 жылдың желтоқсан айына жоспарланған жаңа С-4 ғимаратында өткен.

Берілген жобалардың ауызша таныстырылымы биомедицина, инженерия және ғылымдар бағыттары бойынша өтті. Биомедицина саласындағы бірнеше жобалар туберкулезді, артритті, респираторлық және басқа ауруларды диагностикалауға қатысты. Инженерия саласында гидрометеорологиялық жүйелер, жаңа материалдар, аккумуляторлар және т.б. бойынша бірқатар зерттеулер ұсынылды.

Айта кететін жайт, бұл жолы бір уақытта бірнеше гендерлік зерттеулер ұсынылды, бұл тақырыптың қазіргі заманғы қазақстандық қоғамдағы өзектілігін көрсетеді.