Назарбаев Университетінің студенттері дәстүрлі Мексика мерекесін атап өтті

Назарбаев Университетінің студенттері дәстүрлі Мексика мерекесін COCO Fest фестивалінде атап өтті. COCO Fest – бұл Қазақстанда тұңғыш рет атап өтілген Dia de Muertos (Өлі күн) атақты мексикалық фестиваль төңірегіндегі іс-шара. Мерекенің маңызы зор. Бұл іс-шара 2008 жылы ЮНЕСКО-ның адамзаттың материалдық емес мәдени мұрасының ресми тізіміне енгізілді.

Студенттердің арасында «Calaveritas» поэзиясы байқауы өтті, фестивальге қатысушылар Día de Muertos мерекесінің дәстүрі туралы білді. Барлық декорациялар түрлі-түсті сүйектер – калавтара студенттердің қолымен жасалды. Өлеңдер байқауының жеңімпазы, университеттегі профессорлардың бірінің қызы 9 жасар Диара қатысты. Жалпы мәдени шарадан басқа, мереке аясында «Коко» мультфильмі көрсетіліп, жалпы Мексиканың салт-дәстүріне арналған конкурстар өткізілді. Coco Fest-тің шығармашылық ұйымдастырушылары – Испаниялық NU клубы, LOUD клубы, Халықаралық студенттер қауымдастығы, Шығармашылық клуб және «Латино» би клубы.