Назарбаев Университетінің математиктері жүлделермен оралды

Назарбаев Университетінің командасы 2018 ж. 26 және 31 қазан аралығында Хорезм қаласында (Өзбекстан) әл-Хорезм Халықаралық студенттік математикалық олимпиадасында (ӘХХСМО) үш күміс медаль және арнаулы марапатына ие болды.

ӘХХСМОолимпиадасы – Өзбекстан Президенті Шавкат Мирзиеевтің бастамасы болып табылады. Бұл бакалавр студенттеріне арналған бес дисциплиналар бойынша: олардын ішінде алгебра, анализ, сандар теориясы, геометрия және комбинаторика бойынша тұңғыш халықаралық математикалықө олимпиада болып табылады.

Назарбаев Университетінің Ғылым және технологиялар мектебінің студенттерінен құрылған NU командасының мүшелері: 3 курс студенттері – Мақсат Қуанышбай және Азат Азамат; 2 курс студенттері – Бақытжан Құрманбек және Саддам Асматуллаев; 1 курс студенті Бақдаурен Нарбаев. Бақдаурен Нарбаев, Бақытжан Құрманбек және Мақсат Қуанышбай үш күміс медаль иегері аталып, Саддам Асматуллаев – жеке мақтау қағазын, ал Азат Азамат – арнаулы сертификат алды.

Олимпиадаға Ұлыбритания, Қытай, Қазақстан, Ресей, Чех Республикасы, БАЭ, Иран, Болгария, словения, Майлазия, Эстония тағы басқа 58 елдерінен студенттер қатысты.