Назарбаев Университеті мұғалімдерді оқыту саласындағы мобильді технология бойынша халықаралық конференцияға қатысты

2018 жылдың 19 және 20 қаңтарында Ирландияның Голуэй қаласында «Оқытудағы мобильді технологиялар және педагогикалық кадрларды даярлау» халықаралық конференциясы өтті.
Назарбаев Университетінің өкілі, д-р Энн Шолл «Сандық білім берудегі когнитивтік ғылым» атты ғылыми-зерттеу жұмыстарының бір бөлігін ұсынды.

Сондай-ақ, ол белсенді түрде ақпарат және тренингтерге қатысты. Ол жерде мобильді технологиялар Ирландияның мектептер үшін Ирландияның (гэль) тілі бағдарламасын әзірлеуге және Ирландия тілін оқыту саласында гуманитарлық ғылымдардың магистрлік бағдарламаларының сапасын жақсарту үшін пайдаланылатыны туралы айтылды.

«Қазақстан қазақ тілін қалпына келтіруге тырысып жатыр, маған мемлекеттік тілдің қалпына келтірілуі үшін мобильді технологияларды қалай пайдалануға болатындығын көру қызық болды», – деді Анна өз сұхбатында.

MiTE конференциясы өте маңызды, себебі мобильді технологиялар оқыту мен оқытудың практикасын едәуір өзгертіп, оқытудың қалай және қалай болғанына байланысты жаңа өзгерістер бере алады. Бастапқы мұғалімдерді оқыту – жаңа оқыту технологиясын дәріс беру және сыныпта оқытуға ендіруде маңызды рөл атқарады.

Баяндамашылар, доктор Уильям Ранкин, профессор Кевин Бёрден және доктор Решан Ричардс ғылыми-зерттеу сессиясы шеңберінде интерактивті мобильді бағдарламалар мен сыныпта мобильдік құрылғылар кеңінен пайдалануды дамыту – оқыту курсымен және өз тәжірибесімен бөлісті.

46 зерттеушілер арасында, 11 түрлі елдердің 28 жоғары оқу орны, мұғалім-тренерлер, зерттеушілер, білім беру саласындағы саясат өкілдері, орта және жоғары білім беру бойынша кеңесшілері, мұғалім-тәлімгерлер, және мұғалімдерді даярлаудағы электрондық сауаттылық пен инновацияларды қызықтайтындар болды .