Ғылым және технологиялар мектебінің оқытушылары үздік белгілермен марапатталды

Ғылым және технологиялар мектебінің профессорлары Антон Десятников және Александр Тихонов “Білім беру ісінің құрметті қызметкері” төсбелгісімен марапатталды. Сондай-ақ, “Энергетикалық ғарыш зертханасының” бақылау астрофизикасы және оптикалық аспап жасау жобалау тобының   жетекшісі, доктор Брюс Гроссан бағалы марапатқа ие болды.

Физика профессоры Антон Десятников материалдар мен нанофотоника саласындағы ғылыми зерттеулер мен жарияланымдары, білім беру қызметіндегі  табысы және “Қазақстан Физика Қоғамының» жұмысына белсенді қатысқаны үшін марапатталды.

Физика ассистент-профессоры Александр Тихонов “НУ-Беркли” нысаналы ғылыми бағдарламасы аясында жаңа буын иондарының (INURA) НУ-да импульстік үдеткішінің табысты ғылыми зерттеулері мен құрылысы үшін марапатталды.

Доктор Брюс Гроссман жетістіктерінің арасында – астрофизика және космологиядағы, ғарыштық гамма-жарқылдармен (GRB), алыс инфрақызыл ғарыш аясымен, белсенді галактикалық ядролармен және галактикалық жойылулармен байланысты жобалармен табысты жұмысы бар. Қазіргі уақытта доктор Гроссман жылдам GRB жарқылы бар кең жолақты оптикалық көлбеуді бақылау жобасын басқарады.

Марапаттау рәсімі Назарбаев Университетінде 2019 жылдың 7 ақпанында өтті. Наградаларды  “Назарбаев Университеті” ДБҰ Президентінің кеңесшісі Қанат Байғарин табыс етті.